Lasīšanai: 1 minūte

Kāpēc Latvijā ir 12 klašu vidusskola

J
jautā:
01. jūnijā, 2020
Olegs

Kāpēc Latvijā vidusskolā jāmācās 12 gadus, nevis 11 vai 13? Vai turpmāk tiks ieviesta 13. klase?

A
atbild:
30. jūnijā, 2020

Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūra ir astoņu līmeņu sistēma, kas aptver izglītības pakāpes (pamatizglītība, vidējā izglītība, augstākā izglītība) un visus izglītības veidus (vispārējā izglītība, profesionālā izglītība, akadēmiskā izglītība), kā arī ārpus formālās izglītības sistēmas iegūto profesionālo kvalifikāciju. Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūra ir piesaistīta Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūrai.

Aicinām iepazīties ar izglītības sistēmu Latvijā Nacionālās izglītības iespēju datubāzes vietnē.