Lasīšanai: 1 minūte

Kooperatīvās sabiedrības biedra pienākumi ir saistoši tikai sabiedrības biedriem

J
jautā:
04. martā, 2020
Irina

Dārzkopības sabiedrības teritorijā atrodas ēka, kura ir sabiedrības īpašums. Sabiedrība daļu no šī ēkas telpām iznomā veikalam, iekasējot nomas maksu. Vai sabiedrībai ir tiesības no dārzsaimniecības īpašnieka, kurš nav sabiedrības biedrs, prasīt maksu par sabiedrības īpašuma un tam pieguļošās teritorijas uzturēšanu un labiekārtošanu?

A
atbild:
03. aprīlī, 2020
Elīna Kurme
juriste

Kooperatīvās sabiedrības atbilstoši Kooperatīvo sabiedrību likuma 1. pantam ir brīvprātīgas personu apvienības. Tas nozīmē, ka kooperatīvās sabiedrības statūtos noteiktie sabiedrības biedra pienākumi, piemēram, maksāt biedra naudu par sabiedrības īpašuma uzturēšanu un labiekārtošanu, attiecas tikai uz sabiedrības biedriem – personām, kas brīvprātīgi iestājušās sabiedrībā.

Līdz ar to, ja maksa netiek pieprasīta par pakalpojumiem, kurus persona, kas nav sabiedrības biedrs, saņēmusi no sabiedrības, personai nav pienākuma to maksāt.