Lasīšanai: 1 minūte

Ja aicinātais mantojumu jau pieņēmis, viņš to vairs nevar atraidīt

J
jautā:
02. martā, 2020
Sanita

Labrīt! Pirms trijiem gadiem nomira tēvs, kuram bija mantojums: zeme un mežs. Mantojumam pieteicās divi dēli, sieva un meita, kurai nav vēl 18 gadu. Visi saņēma mantojuma apliecību, bet neviens netaisa dokumentus. Dēli bļauj, ka viņiem vairāk neko nevajag. Vai viņi var uzrakstīt kādu iesniegumu vai kaut ko izdarīt, lai atteiktos no mantojuma un sieva visus dokumentus varētu noformēt uz meitas vārda (lai nevajadzētu katram taisīt savu zemesgrāmatu)?

A
atbild:
23. martā, 2020
Latvijas notārs
Jānis Skrastiņš, priekšsēdētājs, zvērināts notārs

Saskaņā ar Civillikuma 781. pantu, kad aicinātais mantojumu jau pieņēmis, viņš to vairs nevar atraidīt. Vienīgais risinājums ir visiem ierakstīt savas īpašuma tiesības zemesgrāmatā. Pēc tam, ja meita vēlas visu īpašumu savā rīcībā, viņai no pārējiem mantiniekiem jāatpērk to daļas, ja viņi šādam darījumam piekrīt.