Lasīšanai: 1 minūte

Grūtniecei atvaļinājumu piešķir pēc pieprasījuma

J
jautā:
17. februārī, 2020
Karina

Labdien! Man dekrēta atvaļinājumā jādodas 26.05.2020., un šajā brīdī man būs uzkrātas 18 kalendārās atvaļinājuma dienas. Vai es varu darba devējam pieprasīt pie uzkrātajām atvaļinājuma dienām pievienot vēl ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu?

A
atbild:
27. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 150. panta trešā daļa paredz: “Sievietei pēc viņas pieprasījuma ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu piešķir pirms grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai tieši pēc tā neatkarīgi no laika, kurā sieviete bijusi nodarbināta pie attiecīgā darba devēja.”

Tas nozīmē, ka Jums ir tiesības izmantot visu atvaļinājumu pirms došanās dekrēta atvaļinājumā, uzreiz pēc dzemdību atvaļinājuma vai arī pēc tam, kad beigsies bērna kopšanas atvaļinājums. Darba devējam nav tiesību atvaļinājuma piešķiršanu atteikt.