TĒMA: Nodokļi

Ko darīt, ja zaudēts MUN statuss

J
jautā:
11. februārī, 2020
Jūlija

Labdien! Novembrī tika atvērta mazkapitāla SIA. Šodien tika saņemta vēstule no VID, ka esam zaudējuši MUN statusu ar 01.01.20. Kas notiks tālāk? Ienākumi nav regulāri. Ko es kā dibinātājs maksāju no ieņēmumiem un kā izmaksāju sev algu?

A
atbild:
24. februārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

SIA, zaudējot mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu, var kļūt par uzņēmumu ienākuma nodokļa maksātāju saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumu. UIN maksātājam ir citi nodokļu izdevumi, tajā skaitā algas nodokļi, un arī iesniedzamie pārskati.

Jums ir uzņēmums, un juridiskām personām ir obligāti jābūt EDS lietotājām. EDS sadaļā “Sarakste ar VID” varat lūgt konsultāciju par Jūsu kā nodokļu maksātāja un biznesa īpašnieka jauno situāciju, arī par termiņiem, kādā jānokārto formalitātes.

MUN maksātāja statusa zaudēšana nenozīmē, ka automātiski tiek slēgts uzņēmums. Tā ir īpašnieka (SIA dalībnieka) atbildība. Informācija par mazkapitāla SIA likvidāciju ir atrodama Uzņēmumu reģistra mājaslapā.