Darba samaksas aprēķinu ir tiesības prasīt

J
jautā:
05. februārī, 2020
Inga

Labdien! Uzsāku darbu 16.10.2019., nostrādāju četrus mēnešus (minimālā alga: uz rokas 425 eiro, viens apgādājamais) un veselības stāvokļa dēļ 31.01.2020. uzrakstīju atlūgumu. Parakstot atlūgumu, saņēmu piebildi, ka aprēķins būšot reizē ar algu 05.02.2020., algu saņēmu 04.02.2020. ap plkst. 17.00 (332 eiro, iepriekšējā mēnesī tika ņemts avanss 100 eiro apmērā), aprēķina nav. Kā rīkoties, un vai vispār varu cerēt uz kādu aprēķinu?

A
atbild:
19. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam pēdējā darba dienā ir jāsaņem ne tikai pēdējā nauda no darba devēja, bet arī galīgais darba samaksas aprēķins jeb algas lapiņa.

Ja darbinieks atlaišanas dienā nav veicis darbu, viņam pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad darbinieks pieprasījis aprēķinu. Tas izriet no Darba likuma 128. panta regulējuma.

Ja darba devējs aprēķinu nav izsniedzis, Jums ir tiesības rakstveidā pieprasīt darba devējam darba samaksas aprēķina izsniegšanu, nosūtot savu prasījumu darba devējam ierakstītā pasta sūtījumā vai parakstot ar elektronisko parakstu.