TĒMA: Tieslietas

Valdes locekļa atbildības noilgums

J
jautā:
01. februārī, 2020
Andrejs

Es biju valdes loceklis biedrībai, biedrība sastāvēja no 2 cilvēkiem, nebija iesniegti gada pārskati par vairākiem gadiem, līdz ar to uzlika sodu. Soda uzlikšanas brīdī vairs nebiju valdes loceklis. Vai viņi bija tiesīgi man uzlikt sodu, ja es neesmu valdes loceklis?

A
atbild:
06. februārī, 2020

Saskaņā ar Biedrību un nodibinājumu likuma 49. panta 2. daļu biedrība var celt prasību pret valdes vai citas institūcijas locekli piecu gadu laikā, skaitot no tiesību aizskāruma dienas vai dienas, kad kļuva zināms par tiesību aizskārumu. Tas nozīmē, ka Jūsu atbildības (par periodu, kurā bijāt valdes loceklis) noilgums ir 5 gadi.

Valdes locekļa atbildība nosakāma saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.6 pantu.

Savukārt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 8. pants noteic, ka persona, kura izdarījusi administratīvo pārkāpumu, ir atbildīga saskaņā ar likumu, kas ir spēkā pārkāpuma izdarīšanas laikā un vietā. Tādējādi, lai izvērtētu administratīvā pārkāpuma dēļ piemērojamo sodu, ir jāvērtē pārkāpuma izdarīšanas laiks un tiesību normas, kuras bija spēkā pārkāpuma izdarīšanas laikā (soda apmērs).