Lasīšanai: 1 minūte

Kādi dokumenti nepieciešami, lai kaķi ņemtu līdzi dzīvot uz ārzemēm

J
jautā:
08. janvārī, 2020
Inese

Labdien! Pārvāksimies dzīvot uz ārzemēm. Kādi dokumenti ir nepieciešami (un vai ir nepieciešami), ja līdzi ņemsim savu mājdzīvnieku: kaķi? Vai ir kādi aizliegumi? Dzīvot brauksim uz Eiropas valsti.

A
atbild:
14. janvārī, 2020
Pārtikas un veterinārais dienests
Ilze Lejasbuda, Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļas vecākā eksperte

Lai ceļotu pa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm vai pārbrauktu uz citu dzīvesvietu ES dalībvalstī, kaķim ir jābūt:

  • identificētam ar mikročipu;
  • Eiropas Savienības parauga mīļdzīvnieka pasei;
  • derīgai vakcinācijai pret trakumsērgu.

Ja dzīvnieks tiek vakcinēts pirmreizēji, tad par derīgu šo vakcināciju uzskata 20 dienas pēc vakcinēšanas datuma.

Detalizēta informācija pieejama šeit.