E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18386
Lasīšanai: 2 minūtes

Atbalsts studentam ar invaliditāti redzes traucējumu dēļ

J
jautā:
19. oktobrī, 2019
Gunta

Labdien! Jaunietis ar redzes invaliditāti ir ieguvis vispārējo vidējo izglītību, nokārtojis centralizētos eksāmenus un iestājies augstskolā. Vai ir kāds normatīvais akts vai regulējums, kas paredz atbalsta pasākumus studiju procesā? Vai students drīkst lūgt šādu atbalstu? Baidāmies – ja tas tiks darīts, studentu var uztvert kā nespējīgu apgūt programmu un atskaitīt.

A
atbild:
24. oktobrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 942 “Kārtība, kādā piešķir un finansē asistenta pakalpojumu pašvaldībā, augstskolā un koledžā” paredz iespēju personām ar I invaliditātes grupu, kurām ir redzes funkcionālie traucējumi, saņemt asistenta pakalpojumu augstākās izglītības apguvei (gan pavadīšanai no mājokļa līdz augstākās izglītības iestādei un atpakaļ, gan lai apgūtu izglītības programmu) (noteikumu 1. pielikuma 3. punkts).

MK noteikumu 2. punkts (kritēriji atzinuma sniegšanai par asistenta pakalpojuma nepieciešamību) noteic, ka Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija sniedz atzinumu par asistenta pakalpojuma nepieciešamību personai, kurai noteikta I invaliditātes grupa redzes traucējumu dēļ.

Pamatojoties uz dokumentiem, lēmumu par asistenta pakalpojuma piešķiršanu pieņems pašvaldības sociālais dienests.

Augstskolā vajadzētu būt pieejamai informācijai, kā studentiem ar invaliditāti saņemt nepieciešamo atbalstu un palīdzību, arī gadījumos, kad ir redzes traucējumi. Piemēram, Latvijas Universitātes informatīvajos materiālos personālam ir skaidrots, kā padarīt studēšanas procesu pieejamāku studentiem ar veselības traucējumiem un invaliditāti, ka ir svarīgi izprast, kādas ir šo studentu vajadzības un ko katrs var paveikt noteiktās situācijās, lai ikdienišķie studiju procesi – lekciju, semināru, bibliotēku apmeklējums un pārbaudījumu kārtošana – visiem studentiem būtu vienlīdz pieejami.

Ieteicams uzzināt savā augstskolā visu informāciju par iespējām, kas palīdzētu studiju procesā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 164 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU