Lasīšanai: 1 minūte

Slimība atvaļinājuma laikā. Ko darīt?

J
jautā:
19. oktobrī, 2019
Mārīte Abricka

Labdien! Esmu pedagogs, man izmaksāja atvaļinājumu par diviem mēnešiem, bet sanāca ņemt slimības lapu uz aptuveni pieciem mēnešiem. Man pēc lapas noslēgšanas uzreiz jādodas uz darbu. Vai varu strādāt un pēc tam izmantot atvaļinājumu? Paldies!

A
atbild:
24. oktobrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja atvaļinājuma laikā gadījies saslimt, ar darba devēju ir jāvienojas par turpmāku atvaļinājuma izmantošanu. To sākumā dara telefoniski un tad rakstveidā. Darbinieks ir tiesīgs lūgt atvaļinājuma pagarināšanu par slimības laiku vai pārcelšanu, vienojoties par abām pusēm pieņemamu laiku. To nosaka Darba likuma 150. panta sestā daļa. Ja strādājat skolā, šī situācija ir jārisina īpaši atbildīgi.