Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības dzīvot īpašumā visu mūžu

J
jautā:
17. oktobrī, 2019
Lilija

Labdien! Personai ir dzīvokļa lietošanas tiesības līdz mūža galam. Dzīvoklim mainās īpašnieks. Kur iespējams uzzināt informāciju par to, vai dāvinājuma līgumā ir bezatlīdzības lietošanas tiesības? Paldies!

A
atbild:
11. decembrī, 2019
Signe Krūzkopa
LV portāls

Runa acīmredzot ir par dzīvokļa dāvinājuma līgumu ar uzlikumu par šīs dzīvojamās platības lietojuma tiesībām dāvinātājam līdz mūža galam, kas noteikts Civillikuma (CL) 1928. pantā.

Arī tad, ja dzīvoklim mainās īpašnieks, persona, kurai ir tiesības tajā dzīvot mūža garumā, šīs tiesības saglabā, ja apgrūtinājums par bijušā īpašnieka lietojuma tiesībām līdz mūža galam reģistrēts zemesgrāmatā.

Jūsu gadījumā jādodas uz Zemesgrāmatu nodaļu noskaidrot konkrētos jautājumus par īpašumu un to, kas nostiprināts zemesgrāmatā.