Lasīšanai: 1 minūte

Tiesu izpildītāja rīkojumi ir saistoši valsts teritorijā

J
jautā:
14. oktobrī, 2019
girts

Labdien! Ir darba piedāvājums no Norvēģijas. Vēlos braukt strādāt. Bet Latvijā tiesu izpildītājs ir bloķējis manus kontus. Vai nebūs tā, ka nobloķēs arī Norvēģijā?

A
atbild:
04. novembrī, 2019

Tiesu izpildītāju likuma 40. panta pirmā daļa nosaka: zvērināta tiesu izpildītāja izvirzītās prasības un dotie rīkojumi, veicot amata darbības, ir saistoši visām personām valsts teritorijā.

Latvijas zvērināts tiesu izpildītājs nevar apķīlāt bankas kontu, kas ir atvērts Norvēģijas kredītiestādē.

Taču Jums jārēķinās, ka tiesas nolēmums, uz kura pamata tiesu izpildītājs pret Jums ir uzsācis piespiedu izpildes darbības Latvijā, var tikt legalizēts arī Norvēģijā. Pēc tam to var iesniegt piespiedu izpildei un uzsākt pret Jums piedziņas darbības saskaņā ar Norvēģijas normatīvo aktu noteikto kārtību.