TĒMA: Nodokļi

Ar nodokli nav apliekama no radiniekiem saņemta nauda

J
jautā:
13. oktobrī, 2019
Janis

Labdien! Strādāju ārzemēs un gribu sūtīt naudu krustmeitai uz Latviju, uz krustmeitas mammas kontu. Vai šis naudas pārskaitījums tiks aplikts ar nodokli?

A
atbild:
11. novembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar nodokli apliekamos ienākumus nosaka likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Ar nodokli netiek aplikta nauda, kuru radinieks līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē pārskaita personai Latvijā.

Nodoklis nav jāmaksā arī tad, ja Latvijas iedzīvotājs ar bankas pārskaitījumu saņem naudu no ārvalstīs dzīvojošas personas, kas nav viņa radinieks līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, un šo naudu saņēmējs izlieto, lai segtu savus izdevumus par izglītību un/vai medicīnu un ārstniecību. Lai šai naudai netiktu piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tās saņēmējam ir jāspēj dokumentāri pierādīt, ka nauda izmantota minēto izdevumu segšanai.

Savukārt, ja Latvijas iedzīvotājs ar bankas pārskaitījumu saņem naudu vairāk nekā 1425 eiro gadā no ārvalstīs dzīvojošas personas, kas nav viņa laulātais vai radinieks līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē, kā arī saņemtā nauda netiek izlietota, lai segtu ārstniecības vai izglītības izdevumus, jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Šādā gadījumā ar nodokli nav apliekami 1425 eiro gadā.