Darba līgums uz noteiktu laiku un grūtniecība

J
jautā:
08. oktobrī, 2019
Kristīne

Labdien! Esmu grūtniece, man ir terminētais darba līgums, kurš beidzas 31.12.19., bet dekrēts sāksies janvāra beigās. Līgumu darba devējs pagarinātu, bet nezinu, kā būs, kad darba devējs uzzinās par grūtniecību. Vai ir kāds likums, kas ir manā pusē, lai nepazaudēju māmiņalgu?

A
atbild:
11. oktobrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai būtu tiesības uz maternitātes pabalstu, jābūt sociāli apdrošinātai – darba ņēmējai vai pašnodarbinātajai (kura faktiski veic sociālās iemaksas) apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienā. Maternitātes pabalstam tā ir diena, ar kuru izsniegta darbnespējas lapa B. Ja ir tiesības uz maternitātes pabalstu, pēc tam ir tiesības arī uz vecāku pabalstu (māmiņalgu).

Ja darba līgums noslēgts saskaņā ar Darba likuma 44. pantu uz noteiktu laiku, tad šāds līgums izbeidzas ar līgumā norādīto datumu arī pārejošas darbnespējas un grūtniecības gadījumā.

Darba likuma 113. pants paredz regulējumu par darba līguma izbeigšanos, kas noslēgts uz noteiktu laiku.

Jūsu situācijā darba devējam nav obligāta pienākuma nodarbināt Jūs ilgāk par līgumā nolīgto laiku. Likumdevējs nav paredzējis grūtnieces aizsardzību uz noteiktu laiku nolīgta darba gadījumā.