Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Attaisnotos izdevumus var deklarēt, ja maksāts nodoklis

J
jautā:
02. oktobrī, 2019
Aija Kapele

Esmu pensionāre (no 2019. gada janvāra) ar 235 eiro lielu pensiju. Ir čeki par ārstnieciskajiem izdevumiem no 2017. gada. Vai ir iespēja likuma robežās atgūt līdzekļus par pēdējiem gadiem?

A
atbild:
10. oktobrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja par tiem maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, daļu no tā var atgūt, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestā gada ienākumu deklarāciju par attaisnotajiem izdevumiem (ārstniecības pakalpojumiem). Taču ar nodokli neapliek pensiju līdz 270 eiro (pensionāra neapliekamais minimums mēnesī šogad). Ja saņemat tikai pensiju, nodoklis netiek maksāts, līdz ar to pati nevarat iesniegt deklarāciju, kas paredzēta pārmaksātā nodokļa atgūšanai. Ja pirms tam strādājāt un ja nodoklis tika ieturēts, tad par konkrētajiem gadiem izdevumus var deklarēt. Šogad var iesniegt gan 2018. gada, gan 2017. gada deklarāciju, pievienojot katra gada deklarācijai attiecīgā gada izdevumu čekus.

Attaisnotos izdevumus var deklarēt ģimenes locekļi, kuri maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli.