Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai mākleris var prasīt komisijas maksu

J
jautā:
10. septembrī, 2019
Anna

Īres sludinājumā minēts, ka tiek izīrēts dzīvoklis un ka māklera komisija pēc līguma noslēgšanas ir 50% no dzīvokļa īres maksas un šī summa ir jāsamaksā māklerim. Uz kāda pamata mākleris šo summu var pieprasīt maksāt personai, kura īrēs dzīvokli, ja ar mākleri nekāda rakstiska vienošanās netiek slēgta? Jautājot dzīvokļa īpašniekam (izīrētājam) par mākleri, tiek atbildēts, ka viņš neko par mākleri nezina un viņam ar to nav nekāda sakara.

A
atbild:
10. septembrī, 2019

Nekustamo īpašumu aģents var prasīt komisiju par pakalpojumiem tikai no tās darījuma puses, ar ko ir noslēgts sadarbības līgums, kurā ir aprakstīti aģenta pienākumi un komisijas apmaksas kārtība. Ja līguma ar klientu nav, tad aģentam nav nekāda pamata prasīt atalgojumu no jebkuras darījuma puses.