Kam izmaksā maternitātes pabalstu

J
jautā:
06. septembrī, 2019
Evija

Labdien! Pašlaik esmu stāvoklī (4. mēnesī), sāku strādāt šī gada 8. augustā. Man ir pārbaudes laiks (3 mēneši). Nostrādāju nedēļu, un ģimenes ārsts man līdz 25. septembrim izrakstīja slimības lapu. Pieļauju domu, ka pēc pārbaudes laika manu līgumu nepagarinās. Sanāk, ka būšu bijusi darba attiecībās trīs mēnešus, tas ir, apmēram līdz 8. novembrim. Bet dekrētā man būtu jāiet decembra vidū. Vai es saņemšu pirmsdzemdību naudu? Ja pieņem, ka pēc pārbaudes laika tikšu atlaista.

A
atbild:
11. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Maternitātes pabalstu jeb dekrēta atvaļinājuma naudu (pirms un pēc dzemdībām) var saņemt topošā māte, kas:

  • strādā algotu darbu;
  • ir pašnodarbinātā vai
  • ir pašnodarbinātā laulātā, kura brīvprātīgi pievienojusies sociālajai apdrošināšanai.

Tas nozīmē, ka tiesības saņemt dekrēta naudu, pamatojoties uz ārsta izsniegtu darbnespējas lapu B, ir tikai situācijā, ja sieviete tobrīd ir darba attiecībās vai sieviete strādā kā pašnodarbinātā.

Jums var ieteikt darīt zināmu darba devējam, ka esat grūtniece, jo darba devējam nav tiesību atlaist grūtnieci.