Kurš izsniedz slimības lapu, ja ģimenes ārsts ir atvaļinājumā

J
jautā:
03. septembrī, 2019
Jolanta

Labdien! Mans ģimenes ārsts ir devies atvaļinājumā. Nācās iet pie cita ģimenes ārsta, kurš izsniedza slimības lapu. Kas turpinās manu ārstēšanu, kad mans ģimenes ārsts būs atgriezies no atvaļinājuma? Vai man būs jāpaliek pie cita ģimenes ārsta, kamēr beigšu slimot, vai arī ārstēšanu turpinās mans ģimenes ārsts? Paldies!

A
atbild:
16. septembrī, 2019

Ministru kabineta noteikumu Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība10. punkts paredz, ka “darbnespējas lapu izsniedz ārstniecības iestādes ārsts vai ārsta palīgs pēc personas personīgas apskates un izmeklēšanas, pieņemto lēmumu pamatojot medicīniskajā dokumentācijā”. Ārstējošā ārsta maiņa nav šķērslis izsniegt darbnespējas lapu. Par to, vai pacientei būtu jāatgriežas pie ģimenes ārsta, kurš būs atsācis strādāt pēc atvaļinājuma, vai turpināt ārstēties pie ārsta, kurš aizvieto ģimenes ārstu, Veselības inspekcijas ieskatā būtu jāvienojas abiem iesaistītajiem ārstiem, lai konkrētā gadījuma risinājums būtu pacientes interesēs.