Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ja aizdevumu izsniegusi kredītiestāde, informācija VID nav jāsniedz

J
jautā:
08. augustā, 2019
Arno

Labdien! Grasos ieķīlāt īpašumu NL par summu virs 80 000. Aizdevumu plānots izlietot restorāna izveidei un iekārtošanai (Latvijā). Vai aizdevuma summa ir jādeklarē Latvijā, un vai tiek piemēroti kādi nodokļi saistībā ar aizdevuma atmaksu NL bankai?

A
atbild:
30. augustā, 2019
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja fizisksjai personai aizdevumu izsniegusi kredītiestāde, minētā informācija Valsts ieņēmumu dienestam nav jāiesniedz un fiziskajai personai no šāda aizdevuma atmaksas ar nodokli apliekams objekts neveidojas. Tāpat pienākums paziņot Valsts ieņēmumu dienestam nerodas, ja fiziskā persona aizdevumu ņēmusi savas saimnieciskās darbības ietvaros.

Par saņemtajiem aizdevumiem fiziskajai personai ir jāziņo Valsts ieņēmumu dienestam, ja gadā saņemto viena aizdevēja (citas fiziskās personas vai nerezidenta) aizdevumu apmērs pārsniedz 15 000 eiro. Par to plašāka informācija atrodama VID metodiskajā materiālā “Ienākumam pielīdzināmie aizdevumi”.