Lasīšanai: 1 minūte

Vai uzturlīdzekļu parādnieks drīkst kārtot autovadītāja tiesības

J
jautā:
19. jūlijā, 2019
Juris

Labdien! Vai es varu kārtot autovadītāja tiesības, ja esmu uzturlīdzekļu parādnieks?

A
atbild:
23. jūlijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Neviens normatīvais akts neaizliedz uzturlīdzekļu parādniekam mācīties autoskolā un iegūt transportlīdzekļa vadītāja kvalifikāciju. Taču jārēķinās, ka, tiklīdz nokārtosiet braukšanas eksāmenu un iegūsiet noteiktas kategorijas autovadītāja apliecību, Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija var lemt par tās izmantošanas aizliegumu.

Plašāk par to iespējams izlasīt LV portāla skaidrojumā “Kādos gadījumos uzturlīdzekļu parādniekiem piemēro liegumu vadīt auto.