Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma aprēķināšana, ja iekrīt svētku dienas

J
jautā:
10. jūnijā, 2019
Baiba

Labdien! Vēlos ņemt atvaļinājumu no 21.06.2019. līdz 28.06.2019. Līdz kuram datumam man būs atvaļinājums – līdz 01.07.2019. vai līdz 02.07.2019.? Strādāju 5 darba dienas nedēļā (no pirmdienas līdz piektdienai).

A
atbild:
14. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu sniegtais apraksts liecina, ka vēlaties izmantot darba devēja apmaksāto atvaļinājumu vienas kalendāra nedēļas apmērā.

Jūsu atvaļinājuma periodā (21.06.–28.06.2019.) iekrīt divas svētku dienas – 23. un 24. jūnijs –, un tas saskaņā ar likumu nozīmē, ka atvaļinājums tiek pagarināts par divām dienām. Pagarināšana notiek, pieskaitot šīs dienas pēdējai atvaļinājuma dienai, 28. jūnijam. Tādējādi pēdējā atvaļinājuma diena ir 30. jūnijs. Darbā ir jāierodas 1. jūlijā.