TĒMA: Tieslietas

Par vīteni uz kaimiņa garāžas sienas

J
jautā:
05. jūnijā, 2019
Anna

Kaimiņa garāžas siena atrodas mūsu kopējā žoga vietā (sanāk apmēram 2 sētas posmu garumā). Es viņa garāžas sienu esmu apaudzējusi ar vīteni, bet viņš, uzkāpjot uz savas garāžas jumta, regulāri to mēģina atraut no sienas, jo viņam vītenis lien garāžā starp ķieģeļiem. Vai tas ir likumīgi? Man tā siena nepatīk, un domāju, ka man ir tiesības savā pusē izmatot to, kā vēlos. Bet kā ir patiesībā – un kā risināt konfliktu?

A
atbild:
28. jūnijā, 2019

Ja kaimiņa garāžas siena atrodas tieši uz īpašuma robežas līdz ar sētu, tad jāņem vērā, ka tā tomēr ir būve, kas pieder kaimiņam. Vīteņi patiešām bojā ēku, un no šā aspekta kaimiņa rīcība ir saprotama. Ja garāžas siena Jūsu skatam nav tīkama, tās priekšā savā teritorijā varat izveidot vieglu koka konstrukciju, lai zaļie augi stiepjas pa to, nevis pa ēkas sienu. Visiem būs labi, un arī domstarpības tiks novērstas.