Darba attiecības izbeidzot, pienākas proporcionāla atvaļinājuma kompensācija

J
jautā:
08. maijā, 2019
Mārīte

Labdien! Esmu skolotāja. Konkrētajā darbavietā strādāt sāku 2017. gada 1. janvārī, līdz 2. jūlijam. Atvaļinājums tika piešķirts no 3. jūlija līdz 25. augustam. Tālāk nostrādāju vēl vienu pilnu mācību gadu un saņēmu pilnu atvaļinājumu. Arī šis mācību gads ir nostrādāts pilnā apmērā, bet atvaļinājums pienākoties tikai 5 nedēļas, jo tas ticis izmantots jau 2017. gadā. Šī gada 31. augustā skola tiek slēgta. Vai tā varētu būt?

A
atbild:
13. maijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Izglītības likuma 52. pantam pedagogam par vienu pilnu darba gadu pienākas astoņu kalendāra nedēļu atvaļinājums. Darba gads nav tas pats, kas mācību gads vai kalendāra gads.

Darba gads katram darbiniekam sākas citā datumā atbilstoši darba līguma noslēgšanas dienai. Jūsu gadījumā darba gada periods sakrīt ar kalendāra gada periodu un ir 01.01.2017.–31.12.2107; 01.01.2018.–31.12.2108; 01.01.2019.–31.12.2109.

Tātad pirmajā darba gadā Jūs izmantojāt astoņu nedēļu atvaļinājumu, otrajā arī, bet trešajā sakarā ar skolas slēgšanu, tāpēc ka netiks nostrādāts pilns darba gads, Jums atvaļinājuma kompensāciju izmaksās proporcionāli nostrādātajam laikam līdz skolas slēgšanai par periodu 01.01.2019–31.05.2019.