Būvvaldes atzinumu var apstrīdēt vietējās pašvaldības domē

J
jautā:
16. aprīlī, 2019
Jānis

Sveiki! Vai būvvalde ir tiesīga atteikt vienkāršas dārza mājiņas būvniecību tikai tāpēc, ka nav servitūta ceļa? Iepriekšējā saimniece sadalīja savu zemesgabalu četrās daļās, atstājot sev vienu no gabaliem, ir pat ielas nosaukums Zemesgrāmatā – Pīlādžu iela 12a, 12b, 12c, 12d. Pirmoreiz braucu noskatīt vienu no zemesgabaliem, ievadīju navigācijā un piebraucu pie izvēlētās adreses pa citu ceļu, kas iet caur cita īpašnieka zemi. Saimniecei, kas dalīja šos zemesgabalus, ir apstiprināta būvatļauja mājai, bet kas liedz celt dārza māju, kurai pat nebūs pamatu? Kāpēc?

A
atbild:
16. maijā, 2019
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Kaut arī situācija raksturota diezgan detalizēti, konkrētu padomu, neredzot zemes robežu plānus, teritorijas detālplānojumu un būvvaldes atzinumu, nav iespējams sniegt, komentē zvērināts advokāts Jānis Lapsa.

Ja būvvaldes negatīvo atzinumu vērtējat kā netaisnīgu, varat to apstrīdēt vietējās pašvaldības domē, taču pirms tam ieteicams vērsties pie zvērināta advokāta pēc konsultācijas, līdzi ņemot visus pieejamos dokumentus.