Vai skolā ļauts rīkot preču loterijas

J
jautā:
08. martā, 2019
Rigonda

Skolas ēdnīcā tiek tirgotas pārtikas preces ar nosacījumiem – pērc “tik”, sakrāj “to” (piemēram, korķus) un iegūsti bez maksas “tādu” mantu (piemēram, maku, somiņu, rotaļlietu). Mans pirmklasnieks, nespējot atturēties no azarta, izpērk visu kabatasnaudu akcijas precēs, kā rezultātā nepaliek pāri nauda normālam ēdienam, lai izturētu līdz dienas beigām, vecākus sagaidot. Vai šādas akcijas skolas ēdnīcā var tikt uzskatītas par preču loteriju? Un vai vispār tādas ir atļauts rīkot skolas ēdnīcā?

A
atbild:
13. martā, 2019

Cik saprotams no izklāstītā, tā ir preču loterija, kuras rīkošanai jāsaņem atļauja, un uz to attiecas Preču un pakalpojumu loteriju likums, kura ievērošanu kontrolē Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija. Loteriju rīkot nav aizliegts, ja tā ir atbilstoši reģistrēta. Tomēr izglītības iestādes direktors un dibinātājs ir atbildīgi par to, kas notiek izglītības iestādē, un var nepiekrist loterijas rīkošanai savā izglītības iestādē vai noteikt, kā tā tiek rīkota. Tas nozīmē, ka vecākiem ar šiem jautājumiem vajadzētu vērsties pie izglītības iestādes vadītāja un/vai dibinātāja.