Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas pabalsts, ja nestrādā

J
jautā:
05. martā, 2019
Jeļena

Ja es plānoju iet prom no darba (izbeigt darba attiecības), stāties bezdarbnieka statusā, saņemt bezdarbnieka pabalstu un palikt stāvoklī šajā periodā, kādas ir manas tiesības saņemt bērna kopšanas pabalstu (ja es nestrādāšu grūtniecības periodā)?

A
atbild:
22. martā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tiesības saņemt bērna kopšanas pabalstu ir Latvijā pastāvīgi dzīvojošiem Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem, ārvalstniekiem un bezvalstniekiem, kuriem piešķirts personas kods.

Ja rīkosities, kā esat norādījusi savā jautājumā, tad līdz ar bērna piedzimšanas dienu Jūs saņemsiet bērna kopšanas pabalstu neatkarīgi no tā, ka neesat darba attiecībās un sociāli apdrošināta persona. Vairāk informācijas par šo tēmu - VSAA vietnē