Vai var vērsties UGF, ja netiek pildīta privāti noslēgta vienošanās

J
jautā:
11. janvārī, 2019
Liene

Labdien! Laulība tika šķirta 2015. gadā, un ir kopīgs bērns. Šķirot laulību, pie notāra mutiski vienojāmies un paši sev parakstījām vienošanos par alimentiem, ka tēvs maksās valstī noteikto minimālo uzturlīdzekļu apmēru, bet beigu beigās tā arī nemaksā. Kur jādodas ar iesniegumu, jo internetā ir informācija, ka var rakstīt iesniegumu uzreiz UGF? Vai tomēr ir jāvēršas tiesā?

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja vienošanās par uzturlīdzekļiem ir noslēgta privātā kārtībā un nav apliecināta pie zvērināta notāra, tad tas no vecākiem, kā ikdienas aizgādībā atrodas bērns, var vērsties ar iesniegumu Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā ar lūgumu uzsākt valsts garantēto uzturlīdzekļu izmaksu administratīvā procesa kārtībā. Vienkāršākais veids, kā pieteikties uzturlīdzekļu saņemšanai, ir izmantot portāla www.latvija.lv e-pakalpojumu Pieteikšanās uzturlīdzekļu saņemšanai. Ja rodas papildu jautājumi, aicinām vērsties Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā.