E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 16096
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1
1
1

Piedziņas vēršana uz vienīgo mājokli

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. janvārī, 2019
Valentina

Man no 2017. gada 24. marta notiek maksātnespējas process, kura laikā izsolē tika pārdots mantotais īpašums, bet tas nesedza visu parāda summu, apmēram 7000 eiro, vēl palika parāda summa, kura tiek vērsta pret manu vienīgo mājokli, kur es dzīvoju ar savu dēlu, kas ir 1. grupas invalīds. Mēs tādā gadījumā paliekam bez jumta virs galvas. Gribu jautāt, vai ir kāds likums, kas varētu mums palīdzēt saglabāt īpašumu? Ja ir kāda iespēja, lūdzu, palīdziet!

A
atbild:
22. janvārī, 2019

Saskaņā ar Maksātnespējas likuma 148. pantu nodrošinātais kreditors un parādnieks pēc maksātnespējas procesa pasludināšanas var noslēgt vienošanos par to, ka fiziskās personas maksātnespējas procesa laikā netiek pārdots parādniekam piederošais mājoklis, kas ir ieķīlāts par labu nodrošinātajam kreditoram. Par mājokli uzskatāms parādniekam piederošs īpašums, kurā tas pēdējo sešu mēnešu laikā pirms dienas, kad tiesā iesniegts maksātnespējas procesa pieteikums, ir deklarējis savu dzīvesvietu.

Ja šāda vienošanās tiek panākta, maksātnespējas procesa laikā nodrošinātajam kreditoram tiek veikts maksājums, kas nepārsniedz summu, kura būtu maksājama parādniekam, īrējot par nodrošinājumu kalpojošo parādnieka mantu fiziskās personas maksātnespējas procesa laikā.

Papildus vēršam uzmanību, ka saskaņā ar Maksātnespējas likuma 148. panta 5. daļu nodrošinātais kreditors ir tiesīgs atkāpties no noslēgtās vienošanās un lūgt par nodrošinājumu kalpojošās parādnieka mantas pārdošanu, ja netiek veikti vienošanās nosacījumos paredzētie maksājumi.

Vienlaikus jānorāda, ka atbilstoši Maksātnespējas likuma 164. panta 4. daļas 3. punktam pēc saistību dzēšanas procedūras pabeigšanas netiek dzēsts nodrošinātais prasījums, ja parādnieks ir saglabājis par šā prasījuma nodrošinājumu kalpojošo mājokli, ciktāl šā likuma 148. pantā minētā vienošanās nenosaka citādi.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 258 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas