Visas atvaļinājuma dienas neapmaksā

J
jautā:
08. janvārī, 2019
Anita

Darbā strādāju pēc slīdošā grafika – trīs dienas strādā un trīs brīvas. Katru mēnesi nedrīkstam pārsniegt noteikto stundu likmi – 8 stundas dienā jeb 40 stundas nedēļā, jo algu aprēķina pēc kalendāra darba laika – 5 dienas strādā un 2 brīvas, un, kad aprēķina atvaļinājuma naudu, par 7 dienu atvaļinājumu man apmaksā tikai tās dienas, kuras būtu strādājusi. Vai šī sistēma vispār ir pareiza?

A
atbild:
14. janvārī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izvērtējot Jūsu jautājumā sniegto informāciju, var apstiprināt, ka darba devējs ir ievērojis Darba likumā noteikto kārtību atvaļinājuma apmaksai.

Neraugoties uz to, ka likums nosaka atvaļinājuma piešķiršanu kalendāra nedēļās, neskaitot svētku dienas, attiecībā uz atvaļinājuma laika apmaksu darba devēja pienākums ir apmaksāt darbiniekam tikai tās dienas, kad tam parasti būtu bijis jāstrādā. Kā zināms, visas dienas mēnesī neviens darbinieks nestrādā – ir arī brīvdienas – un par brīvdienām, kad nestrādā, arī darba algu neaprēķina.

Atvaļinājuma naudu aprēķina, piemērojot vidējās izpeļņas principu. No tās ietur visus nodokļus kā no darba algas.

Par citiem ar atvaļinājumu saistītiem jautājumiem varat lasīt skaidrojumā Atvaļinājuma piešķiršana, pagarināšana un pārcelšana.