Lasīšanai: 1 minūte

Vai slimības lapu var atvērt, balstoties uz pacienta un ārsta telefonsarunu

J
jautā:
10. decembrī, 2018
K

Ģimenes ārsts var atvērt slimības lapu ar telefonsarunas starpniecību, pamatojoties uz pacienta teikto vai slimnīcas izrakstu? Piemērs: pacients nonācis slimnīcā, viņu naktī izraksta ar vēdera vīrusu un aicina sekot slimnīcas rekomendācijām. Vai pacientam jādodas nākamajā rītā pie ārsta atvērt slimības lapu, neskatoties uz to, ka viņš jūtas novārdzis?

A
atbild:
11. decembrī, 2018
Veselības inspekcija
Konstantija Reinfelde, Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja

Ministru kabineta noteikumu Nr. 152 Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība 10. punktā noteikts: darbnespējas lapu izsniedz ārstniecības iestādes ārsts vai ārsta palīgs pēc personas personīgas apskates un izmeklēšanas, pieņemto lēmumu pamatojot medicīniskajā dokumentācijā. Ja cilvēks jūtas pārāk slikti, lai pats apmeklētu ģimenes ārstu, ir jāpiesaka mājas vizīte un ārsts jāsauc uz mājām.