Brīvdienas atvaļinājumu nepagarina

J
jautā:
06. decembrī, 2018
Linda

Vai gadījumā, ja ir bijis atvaļinājums no šā gada 19.11. līdz 25.11., 19. novembra brīvdiena (atpūtas diena) pārceļas uz 26.11.? Līdzīgi kā gadījumos, kad pārceļas, piemēram, Ziemassvētku brīvdienas.

A
atbild:
17. decembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likumā ir noteikts, ka darba devēja apmaksāts atvaļinājums ir četras kalendāra nedēļas, neskaitot svētku dienas. Tādējādi atvaļinājumu pagarina tādos gadījumos, ja tā laikā iekrīt svētku dienas.

Svētku dienas savukārt ir noteiktas likuma “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 1. pantā:

  1. janvāris – Jaungada diena;

Lielā Piektdiena un Pirmās Lieldienas un otro Lieldienu diena;

  1. maijs – Darba svētki, Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena;
  2. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena;

maija otrā svētdiena – Mātes diena;

Vasarsvētki;

  1. jūnijs – Līgo diena;
  2. jūnijs – Jāņu diena (vasaras saulgrieži);

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena;

  1. novembris – Latvijas Republikas Proklamēšanas diena;

24., 25. un 26. decembris – Ziemassvētki (ziemas saulgrieži);

  1. decembris – Vecgada diena.

Kā redzams, 19. novembris nav svētku dienu sarakstā.  Šī diena šogad visiem bija brīvdiena, jo likums nosaka: ja svētku dienas – 4. maijs, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena un 18. novembris – iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.

Izrietoši no iepriekšminētā atvaļinājums, kas piešķirts par laiku no 19.11.2018. līdz 25.11.2018., netiek pagarināts, jo tajā laikā nav svētku dienu.