Vecāku pabalstu izmaksā par iepriekšējo mēnesi

J
jautā:
05. decembrī, 2018
Egita

Labdien! Vēlējos zināt, kādā apmērā man izmaksās vecāku pabalstu, ja izmaksa sākās 2017. gada 31. jūlijā un beigsies šomēnes, 2018. gada 9. decembrī, kad bērnam paliks pusotrs gads. Vai tas būs pilnā apmērā kā par novembri? Vai arī, ja ikmēneša pabalstus saņēmu divdesmitajos datumos, tad tas būs aprēķināts laika posmā no pēdējā izmaksātā līdz 9. decembrim? Un vai to izmaksā uzreiz? Paldies!

A
atbild:
06. decembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecāku pabalstu piešķir par kalendāra dienām. Lēmumā par vecāku pabalsta piešķiršanu jābūt norādītam, kāds ir pabalsta apmērs vienā dienā. Ja bērns dzimis 9. decembrī, tad pabalsts tiks maksāts par decembra astoņām kalendāra dienām, nevis par visu mēnesi.

Vecāku pabalstu izmaksā par iepriekšējo mēnesi. To nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 270 “Vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība un valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība”.