Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājumā esot, iestādes izdotus dokumentus parakstīt nevar

J
jautā:
15. augustā, 2018
Viktorija

Labdien! Vai pašvaldības vadība (piem., izpilddirektors, priekšsēdētājs utt.), iestāžu un skolu vadība var parakstīt dokumentus (rīkojumus, pieņemšanas-nodošanas aktus utt.), esot atvaļinājumā? Vai nav jābūt rīkojumam par atsaukšanu no atvaļinājuma konkrētajā datumā?

A
atbild:
21. augustā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likumu atvaļinājums ir atpūtas laiks, ko piešķir pēc grafika vai uz iesnieguma pamata.  Tā laikā darbinieks, arī vadītājs neveic darba pienākumus, bet izmanto šo laiku pēc saviem ieskaitiem.

Tiesību normas paredz atpūtā esošu darbinieku, vadītāju aizvietošanas iespēju, ar rīkojumu nosakot noteiktu pienākumu izpildi, tostarp tiesības parakstīt dokumentus, darbiniekam, kas to aizvieto.

Darbinieks, iestādes vadītājs, kas atrodas atvaļinājumā, parakstīt iestādes izdotus dokumentus nav tiesīgs. Ja tā vietā nav nozīmēts aizvietotājs un ir nepieciešams parakstīt dokumentus, darbinieks, vadītājs ir no atvaļinājuma jāatsauc.