Lasīšanai: 1 minūte

Saimnieciskā darbība, ja pieskata suņus

J
jautā:
15. augustā, 2018
Ieva

Brīvajā laikā uz savu privātmāju ņemu pieskatīt suņus. Gribētos uzzināt, vai man sava darbība jāreģistrē un jāmaksā kādi nodokļi. Lielākais, mēnesī varu nopelnīt līdz 200 eiro.

A
atbild:
15. augustā, 2018

Ja Jūs regulāri pret atlīdzību pieskatāt suņus, tad šāda nodarbošanās pēc darījuma būtības ir uzskatāma par saimniecisko darbību. Jums ir jāreģistrējas VID kā saimnieciskās darbības veicējam. Plašāk par to, kādu nodokļu maksāšanas režīmu izvēlēties un kā rīkoties, var uzzināt VID mājaslapā publicētajos informatīvajos materiālos “Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem” un “Saimnieciskās darbības veicēji”.

VID konsultatīvais tālrunis: 67120000.