Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai pašnodarbinātai personai jāiesniedz algas nodokļa grāmatiņa

J
jautā:
03. jūlijā, 2018
Sanita

Labdien! Vēlētos uzzināt, vai man kā pašnodarbinātai personai, lai saņemtu nodokļu atvieglojumus par apgādībā esošu bērniņu, ir jāiesniedz algas nodokļa grāmatiņa, ja neesmu citās darba attiecībās un ienākumi ir tikai no saimnieciskās darbības?

A
atbild:
16. jūlijā, 2018
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmu, nodokļa maksātājs apstiprina konkrēto darba devēju vai citu institūciju (iesniedz algas nodokļa grāmatiņu), kuru pats uzskata par galveno ienākuma gūšanas vietu, kā arī apstiprina grāmatiņā iekļauto informāciju (atvieglojumi par apgādājamiem). Galvenā ienākumu gūšanas vieta jāapstiprina arī tad, ja tā ir vienīgā. Izņēmums ir mikrouzņēmuma darbinieki.

Pašnodarbinātā persona savā algas nodokļa grāmatiņā kā galveno ienākuma gūšanas vietu var norādīt sevi, kā arī iesniegt paziņojumu par apgādībā esošām personām.