Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā uzteikt īres līgumu

J
jautā:
22. maijā, 2018
Lauma

Labdien! Man dzīvokļa līgums ir spēkā līdz 2019. gada augustam, bet vēlos to izbeigt ātrāk. Vai pietiek ar rakstisku brīdinājumu izīrētājam? Izīrētājs saka, ka man jāatrod vietā cits īrnieks, ja vēlos izvākties, bet tas līgumā nav minēts. Kādas ir manas iespējas beigt līgumsaistības?

A
atbild:
23. maijā, 2018
Inese Helmane
LV portāls

Likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 27. pants nosaka, ka dzīvojamās telpas īrniekam ir tiesības, ja līdzēji nav norunājuši citādi un ja tam piekrīt visi īrnieka pilngadīgie ģimenes locekļi, jebkurā laikā izbeigt dzīvojamās telpas īres līgumu, par to mēnesi iepriekš rakstveidā brīdinot izīrētāju.

Likumdošana nenosaka, ka Jums vietā vajadzētu atrast citu īrnieku.