Lasīšanai: 1 minūte

Attaisnojuma dokumenti grāmatvedībā var būt arī svešvalodā

J
jautā:
17. aprīlī, 2018
Rinalds

Biju oficiālā komandējumā, radās nepieciešamība iegādāties darba datoram jaunu peli. Komandējums bija Gruzijā. Grāmatvede neakceptē čeku, jo tas neesot angļu valodā! Vai tas ir pamatots atteikums?

A
atbild:
09. maijā, 2018
Līga Pauliņa
LV portāls

Ministru kabineta 2003. gada 21. oktobra noteikumu Nr. 585 “Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju” 8.2 3. punkts noteic, ka par naudas izdevumus apliecinošu dokumentu var izmantot arī komandējuma vai darba brauciena laikā ārvalstī izsniegtu naudas izdevumus apliecinošu dokumentu, kurā nav visi attaisnojuma dokumentam nepieciešamie rekvizīti un informācija. Tādējādi ārvalstīs izdota attaisnojuma dokumenta (čeka) iesniegšana grāmatvedībā ir atļauta.

Saskaņā ar minētajiem noteikumiem uzņēmuma vadītājs, ievērojot attaisnojuma dokumentiem normatīvajos aktos noteiktās prasības, patstāvīgi izvēlas šo dokumentu formu un sagatavošanas veidu.

Iespējams, prasība iesniegt attaisnojuma dokumentus angļu valodā ir ietverta Jūsu uzņēmuma grāmatvedības politikā vai noteikumos, ko grāmatveži izmanto savā darbā.