Ja slimošanas laikā pārtrauc darba attiecības, pabalstu izmaksās līdz 30 dienām

J
jautā:
01. martā, 2018
Jana

Man ir terminēts darba līgums līdz 03.03.2018, šobrīd man ir slimības lapa B līdz 07.03. Vai man apmaksās VSAA slimības lapu?

A
atbild:
06. martā, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

No 2018. gada 1. janvāra tiesības uz slimības pabalstu ir personām, par kurām Latvijas Republikā ir veiktas vai  bija jāveic obligātās iemaksas slimības apdrošināšanai:

  • ne mazāk kā 3 mēnešus pēdējo 6 mēnešu periodā pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (pirmā darbnespējas diena) vai
  • ne mazāk kā 6 mēnešus pēdējo 24 mēnešu laikā,

un personai darbnespējas laikā ir darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statuss.

Ja slimošanas laikā tiek pārtrauktas darba tiesiskās attiecības, bet darbnespējas periods vēl turpinās, tad slimības pabalstu izmaksās arī pēc darba attiecību pārtraukšanas, bet ne ilgāk kā 30 kalendāra dienas, kas seko darba attiecību pārtraukšanas datumam.