Sociālajos tīklos var bloķēt aizvainotāja ziņojumus

J
jautā:
17. janvārī, 2018
Ievs

Sveiki! Nolēmu vērsties pie jums, pirms vēršos pie advokāta ar svarīgu jautājumu. Mani cilvēks aizskar ar aizvainojošām vēstulēm sociālajā tīklā, rakstot daudz un dažādas nepatiesas lietas par mani un apvainojot mani, kā arī sauc dažādos necenzētos vārdos. Viņš to dara no sava sociālā tīkla profila, rakstot man privāti. Gribēju jums jautāt, vai man ir kāda iespēja šo cilvēku sodīt tiesiskā ceļā, lai viņš attiecīgi saņemtu sodu. Paldies jau iepriekš!

P.S. Visas vēstules no konkrētās personas esmu saglabājusi.

A
atbild:
20. februārī, 2018
Elīna Gulbe
LV portāls

Atbildot uz līdzīga satura jautājumu par gadījumu, kurā aizskarošās ziņas tika sūtītas SMS formātā, Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava norādīja, ka katrs šāds gadījums jāskata individuāli un vispārīgas konkrētas atbildes nav. Tomēr, līdzīgi kā policijas pārstāves komentētajā gadījumā, arī šoreiz varētu ieteikt vienkārši izmantot iespēju sociālajā tīklā bloķēt nepatīkamo ziņu sūtītāja ziņojumus.