Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kā aprēķināt tiesāšanās izdevumus?

J
jautā:
12. novembrī, 2017
Andris kokle

Labdien! Sakiet, lūdzu, ja es gribu sūdzēt Latvijas valsti tiesā par izdarīto morālo kaitējumu, piemēram, par 100 000 EUR, ar kādām tiesas izmaksām/nodevām man ir jārēķinās? Paldies!

A
atbild:
14. novembrī, 2017
Līga Pauliņa
LV portāls

Prasība par morālā kaitējuma atlīdzināšanu ir civiltiesiska prasība, kas ceļama tiesā Civilprocesa likumā noteiktā kārtībā. Plašu skaidrojumu par tiesāšanās izdevumiem civilprocesā var atrast portālā “Latvijas tiesas”. Turpat atrodams arī nodevu kalkulators.

Nezinot lietas faktus un citus apstākļus, kas ir svarīgi, iesniedzot pieteikumu, un var radīt izmaksas, precīzu tiesāšanās izdevumu apmēru noteikt nav iespējams.

Atbildei pievienotajās saitēs ir atrodama visa nepieciešamā informācija, kas palīdzēs Jums aprēķināt izdevumu apmēru.