Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļu parāds

J
jautā:
24. augustā, 2017
Anita

Labdien! Kā lai atmaksā parādu UGF, kurš jau ir sasniedzis 6600 EUR? Mēnesī vidēji zvērinātam advokātam maksājam 150–180 EUR. Pa 4 gadiem tas sarucis uz vidēji 2000 EUR. Kur paliek nauda? Ko darīt?

A
atbild:
03. oktobrī, 2017
Laura Studente
LV portālam

No jautājuma noprotams, ka parāds Uzturlīdzekļu garantiju fondam samazinās, tomēr izmaksas ir augstas tāpēc, ka paralēli parāda apmaksai ir jāmaksā arī ikmēneša uzturlīdzekļi. Tas, ka parāds ir veidojies, liecina, ka iepriekš nav ievērots Civillikuma 179. pants, kas nosaka, ka vecākam ir pienākums samērā ar viņa spējām un mantas stāvokli uzturēt bērnu, līdz viņš var pats sevi apgādāt. Tātad vecāks nav uzturējis pats savu bērnu, pat ja viņam ir tāds pienākums, un to pildīt uz laiku ir uzņēmusies valsts. Uzturlīdzekļi bērnam ir jāmaksā, un arī parādu UGF būs jāturpina maksāt, tāds ir likums un vecāka pienākums.