Labdien! Likums "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" nosaka, ka vidējo apdrošināšanas iemaksu algu darba ņēmējai aprēķina no apdrošināšanas iemaksu algas par 12 kalendāro mēnešu periodu, neņemot vērā divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā sācies grūtniecības atvaļinājums vai piešķirts vecāku pabalsts. Lūdzu paskaidrot jēdzienu "apdrošināšanas iemaksu algas" un kas tajā iekļauts (piemēram, vai tiek iekļautas izmaksātās prēmijas, atvaļinājuma naudas, piemaksas u. tml.).
Apdrošināšanas iemaksu alga ir ienākumi, no kuriem saskaņā ar likumu "Par valsts sociālo apdrošināšanu" veiktas valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas. Darba ņēmējam tā ir darbiniekam regulāri izmaksājamā atlīdzība par darbu, kura ietver darba algu un normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktās piemaksas, kā arī prēmijas un jebkuru cita veida atlīdzību saistībā ar darbu.
Ministru kabineta 28.07.1998. noteikumu Nr. 270 „Vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība un valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība” 8. punkts nosaka, ka, aprēķinot vidējo apdrošināšanas iemaksu algu, iemaksu algu summā ieskaita algotā darbā aprēķinātās apdrošināšanas iemaksu algas summas, izņemot piemaksas, prēmijas, pabalstus un cita veida atlīdzību, ko darba devējs saskaņā ar darba koplīgumā vai darba līgumā noteikto personai izmaksājis pārejošas darbnespējas laikā vai laikā, kad persona ir bijusi grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā, bērna kopšanas atvaļinājumā vai atvaļinājumā bez darba samaksas saglabāšanas, kas piešķirts sakarā ar nepieciešamību kopt bērnu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!