TĒMA: Tieslietas

Nederīgo pasi glabā sešus mēnešus

J
jautā:
01. februārī, 2017
Ilona Ločmele

31.01.2017. nomainīju veco un saņēmu jauno pasi. Vai tiešām par jauno pasi jāmaksā nodeva 28,46 eiro? Kur paliek vecā pase? To man atpakaļ neatdeva.

A
atbild:
01. februārī, 2017
Laura Studente
LV portālam

Jā, par pases saņemšanu ir jāmaksā nodeva. MK noteikumi Nr. 133 „Noteikumi par valsts nodevu par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu” paredz, ka par jaunas pases izsniegšanu 10 dienu laikā paredzēta nodeva 28,46 eiro apmērā. Pilns cenrādis pieejams šeit.

Atbilstoši MK noteikumu Nr. 134 „Personu apliecinošu dokumentu noteikumi” 49. punktam pēc personu apliecinoša dokumenta saņemšanas nederīgo pasi, ja tāda ir, caurdur un atstāj personas rīcībā, ja pasē ir derīga vīza vai uzturēšanās atļauja vai pase nepieciešama vīzas vai uzturēšanās atļaujas saņemšanai. Citos gadījumos pase paliek Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes īpašumā.

Nederīgo pasi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde glabā sešus mēnešus un pēc tam iznīcina.