Citu parādsaistību dēļ var vērst piedziņu uz nekustamo īpašumu

J
jautā:
22. jūlijā, 2016
Janeks

Labdien, man ir šāds jautājums. Esmu paņēmis kredītu bankā priekš nekustamā īpašuma, to maksāju regulāri, te nav problēmu, bet pie tiesu izpildītāja ir nonākusi lieta par parāda piedziņu. Vai tiesu izpildītājam ir tiesības atņemt nekustamo īpašumu, kurš nav manā īpašumā! Vai man to var atņemt, pārdot utt.?

A
atbild:
04. augustā, 2016

Jūs acīmredzot  nekustamā īpašuma iegādei vai remontam esat ņēmis hipotekāro kredītu. Zemesgrāmatā kā šī dzīvokļa īpašnieks esat reģistrēts Jūs, un īpašumam ir nostiprināta hipotēka uz aizdevējbankas vārda, kas kalpo kā nodrošinājums (ķīla) kredītam uzņemto saistību izpildei.

Tā kā kredītsaistības joprojām ir spēkā, bez hipotekārā kreditora piekrišanas šo nekustamo īpašumu Jūs  nevarat atsavināt - pārdot, dāvināt. Tomēr citu parādsaistību dēļ tiesu izpildītājs  var vērst piedziņu uz šo nekustamo īpašumu un rīkot nekustamā īpašuma izsoli, pat neskatoties uz to, ka Jūs hipotekāro kredītu regulāri maksājat.