Traģiskais notikums norisinājās Rēzeknes novadā, ziemas apstākļos. Apsūdzētā, atrodoties alkohola reibumā un uzturoties privātmājā kopā ar citām personām, lietoja alkoholu un nebija nodrošinājusi nepieciešamo uzraudzību savam mazgadīgajam bērnam. Māte, būdama alkohola ietekmē un zinot, ka puisēns savā viena gada vienpadsmit mēnešu vecumā aktīvi staigā un tādēļ viņam ir nepieciešama pastāvīga uzraudzība, neveica nekādas darbības, lai liegtu dēlam brīvu piekļuvi mājās esošajiem alkoholiskajiem dzērieniem, kā arī liegtu viņam brīvu un nekontrolētu izkļūšanu no mājas. Puisēns, pamodies no diendusas, mātes nolaidīgās rīcības rezultātā brīvi piekļuva pie mājās esošā alkohola un viens pats izgāja ārā sniegputenī bez apaviem un virsdrēbēm. Viņš ilgstoši atradās ārpus telpām bezpalīdzības stāvoklī, ciešot no spēcīga stresa un aukstuma. Vēlu vakarā bērns tika atrasts apsnidzis un bez dzīvības pazīmēm. Veicot izmeklēšanas darbības kriminālprocesā, tika konstatēta alkohola klātbūtne bērna organismā.
Prokuratūras mērķtiecīgā rīcība ļāvusi objektīvi izvērtēt notikušo un nodrošināt, ka persona, kuras rīcība noveda pie bērna nāves, tiek saukta pie kriminālatbildības likumā paredzētajā kārtībā. Bērna māte tiek apsūdzēta par divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, tas ir, pēc Krimināllikuma 123. panta pirmās daļas, kas noteic, ka par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai sabiedrisko darbu, un pēc Krimināllikuma 174. panta otrās daļas, kas noteic, ka par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar nepilngadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs, un ja šīm darbībām nav bijušas šā likuma 125. vai 126. pantā paredzētās sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību.
Prokuratūra izsaka pateicību visiem, kuri nebija vienaldzīgi, – tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, brīvprātīgajiem un vietējiem iedzīvotājiem, kas neatlaidīgi piedalījās un atbalstīja bērna meklēšanas pasākumus. Šī nesavtīgā iesaiste ir būtisks sabiedrības saliedētības piemērs un apliecinājums kopīgai atbildībai par neaizsargātāko drošību.
Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā.