DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve” atklās pētniecībā balstītu izstādi “Graphic Content”

FOTO: Mike Saijo.

Atzīmējot projekta “Grafito – jauniešu labbūtības konteksti ielu mākslā” kulmināciju, 26. jūlijā plkst. 17.00 laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve” (Valmiera, Rīgas iela 25a) tiks atklāta pētniecībā balstīta izstāde “Graphic Content”, kas pievērsīsies grafiti un publisku ķēpājumu izpētei Valmieras pilsētvidē, skaidrojot šīs izpausmes ne tikai kā estētiskus un vizuālus elementus, bet arī kā nozīmīgus sociālus, psiholoģiskus un politiskus žestus. Projekts ir iespēja no jauna ieraudzīt pilsētvidi, uzdot jautājumus par brīvību, robežām un radošumu, kā arī kļūt par daļu no plašākas sarunas par mākslu kā sabiedrības spoguli.

Izstādē piedalīsies starptautiski un vietēji atzīti mākslinieki – Maiks Saijo (Mike Saijo), Viesturs Reinis, mākslinieču apvienība “Poētiskais robotisms” un Gundega Evelone. Viņu darbi veidoti, balstoties pētniecībā un vietējās vides izpētē, tādējādi uzsverot projekta galveno domu – apvienot māksliniecisko izpausmi ar dziļāku sociālo kontekstu izpēti. “Graphic Content” aicinās uz pārdomām par to, kā indivīds izmanto publisko telpu pašizpausmei un kā tā var tikt uztverta kā apzināta robežu pārkāpšana vai kā vēlme tās apšaubīt. Izstāde tiks veidota, pielāgojoties Valmieras pilsētvidei un iedzīvotāju mijiedarbei ar to, piedāvājot daudzslāņainu interpretāciju par grafiti kā būtisku mūsdienu urbānās kultūras sastāvdaļu. Izstāde kalpos kā platforma dialogam un līdzdalībai, kuru papildinās dažādas publiskas aktivitātes Valmierā un ārpus tās ar mērķi padziļināti iepazīstināt sabiedrību ar grafiti kā daudzveidīgu parādību un veicināt izpratni par mākslas nozīmi pilsētvidē.

Notikumu sēriju 18. jūlijā plkst. 18.00 atklās publiskā diskusija bārā “Aleponija”, Rīgā, kurā mākslinieki un pētnieki aktualizēs mākslas un pilsētvides mijiedarbi, akcentējot jautājumus, kas skar robežu nojaukšanu starp legālo un nelegālo, privāto un publisko telpu, kā arī grafiti kā sociālas atbildības un brīvības formu.

No 14. līdz 18. jūlijam Valmierā sadarbībā ar Valmieras Viestura vidusskolas jauniešiem notiek radošā nometne, kuras laikā dalībnieki iepazīstas ar pētniecībā balstītas mākslas metodēm un praktiski pēta grafiti un pilsētvides jautājumus. Nometnes noslēgumā jauniešu radītie darbi tiks prezentēti plašākai publikai procesuālas izrādes formā Valmieras vasaras teātra festivāla paspārnē esošā “Bērnu un jauniešu teātra institūta” jaunajiem teātra profesionāļiem organizēto mācību publiskajā programmā. Procesuālā līdzdalība notiks ar mentoru un Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslu institūta pētnieku atbalstu.

Valmieras dzimšanas dienas svētku laikā, 27. jūlijā plkst. 11.00 laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve” plānota tulkošanas darbnīca “Kāpēc ķēpāt?” filozofa Rūda Bebriša vadībā. Darbnīcas dalībnieki tiks aicināti domāt par grafiti un lamāšanās valodiskajiem faktoriem, skaidrojot to saturisko izcelsmi. Tiks skarti tādi temati kā lamu vārdi un to nozīme valodā, lamāšanās latviešu valodā un grafiti fenomens. Darbnīcai nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās līdz 25.jūlijam, aizpildot elektronisko pieteikšanās formu šeit.

“Jauniešu labbūtības konteksti ielu mākslā” ir projekts, kura mērķis ir caur pētniecībā balstītu mākslu analizēt grafiti kā radošu un nereti pretrunīgi vērtētu pilsētvides fenomenu. “Grafito” ir projekts par robežām – gan vizuālām, gan sociālām. Tas ir projekts par iespēju saprast, kādēļ kāds vispār izvēlas šīs robežas pārkāpt. Projekta īstenošanu nodrošina Latvijas Kultūras akadēmija, Valmieras novada pašvaldība un laikmetīgās mākslas telpa “Kurtuve”, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Vidzemes plānošanas reģions, Valsts kultūrkapitāla fonds un Valmieras Viestura vidusskola.

Izstādi īsteno Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Valmieras Viestura vidusskolu, Valmieras novada pašvaldību un laikmetīgās mākslas telpu “Kurtuve”. Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Projekta vadītāja un izstādes līdzkuratore – Anete Liepiņa. Projekta koordinators un izstādes līdzkurators – Valts Valters Kronbergs. Izstādes līdzkuratore – Katsiaryna Silvanovich. Projekta vadītājas asistente – Sigita Urlovska, komunikācijas asistente – Roberta Vītoliņa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI