DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Notiek ikgadējā Baltijas valstu un Ziemeļvalstu OECD nacionālo kontaktpunktu atbildīgai uzņēmējdarbībai sanāksme

FOTO: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija.

2025. gada 22. maijā Ārlietu ministrijā norisinājās Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) nacionālo kontaktpunktu atbildīgai uzņēmējdarbībai ikgadējā sanāksme. Tajā nacionālo kontaktpunktu pārstāvji dalās pieredzē un aktualitātēs atbildīgas uzņēmējdarbības jomā, pārrunā galvenos izaicinājumus un plānus turpmākajai sadarbībai.

Sanāksme ir ikgadējs pasākums, ko rotācijas kārtībā organizē kāda no NB8 valstīm, un šogad tā ir Latvija.

Tikšanās laikā Ārlietu ministrijā kontaktpunktu pārstāvji diskutēja par galvenajiem izaicinājumiem un apsprieda, kā popularizēt OECD vadlīnijas daudznacionāliem uzņēmumiem par atbildīgu uzņēmējdarbību un nacionālos kontaktpunktus kā atbalsta mehānismus.

Tematiskajās diskusijās Latvijas Nacionālā kontaktpunkta pārstāve Dace Helmane dalījās pieredzē par nevalstiskā sektora ieguldījumu atbildīgas uzņēmējdarbības veicināšanā, savukārt Tiesībsarga biroja juridiskā padomniece Ieva Liepiņa informēja par tiesībsarga lomu biznesa un cilvēktiesību jomā. Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta vecākā juriste Gita Daukste iepazīstināja ar ES direktīvas par uzņēmumu pienācīgu rūpību attiecībā uz ilgtspēju ieviešanu. Šīs direktīvas mērķis ir nodrošināt, ka ES aktīvie uzņēmumi veicina ilgtspējīgu attīstību un ekonomikas un sabiedrības pārkārtošanos uz ilgtspēju. 

Papildu informācija

  • OECD Vadlīnijas daudznacionāliem uzņēmumiem par atbildīgu uzņēmējdarbību ir valdību visaptverošas rekomendācijas starptautiskiem uzņēmumiem ar mērķi veicināt pozitīvu ieguldījumu, ko uzņēmumi var sniegt ekonomikas, vides un sociālajā attīstībā, un līdz minimumam samazināt negatīvo ietekmi, ko izraisa to darbības, produkti un pakalpojumi Vadlīnijās minētajos jautājumos. Vadlīnijas aptver visas galvenās uzņēmējdarbības atbildības jomas, tostarp cilvēktiesības, darba tiesības, vidi, kukuļošanu, patērētāju intereses, informācijas atklāšanu, zinātni un tehnoloģiju, konkurenci un aplikšanu ar nodokļiem.
  • Latvijas nacionālais kontaktpunkts atbildīgai uzņēmējdarbībai (LVNKP) ir koleģiāla struktūra, kurā ir pārstāvēti eksperti no Ārlietu ministrijas (pilda LVNKP sekretariāta funkcijas), Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Valsts darba inspekcijas, Valsts Kancelejas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta.
  • NB8 (Nordic–Baltic Eight) ir Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas sadarbības formāts. Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība ir ļoti cieša jau kopš 1990. gadu sākuma, kad aktīvs bija N5+B3 formāts, kas 2007. gadā pārtapa par NB8 formātu.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI