DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Jūrmalas Kultūras centrā būs skatāma franču fotogrāfa Filipa Maržo izstāde

Publicitātes foto.

Trešdien, 28. maijā, plkst. 17.00 Jūrmalas Kultūras centrā tiks atklāts franču mākslas fotogrāfa Filipa Maržo (Philippe Margeault) foto projekts “Baltijas piezīmes”, kas tapis sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā. Jūrmalas Kultūras centrā būs apskatāmas fotogrāfijas, kas uzņemtas 2024. gada nogalē, kad fotogrāfs viesojies Latvijā.

Filips Maržo (1970) ir franču fotomākslinieks, Parīzes EFET Fotogrāfijas skolas absolvents (2016). Maržo galvenokārt nodarbojas ar tradicionālo, analogo fotogrāfijas mākslu, izmantojot Hasselblad 501CM un Ricoh GR21 kameras (analogā fotogrāfija uz melnbaltiem gaismjutīgiem materiāliem) un Leica M9 kameru (digitālā fotogrāfija).

Carnets Baltique (Baltijas piezīmes) ir ceļojums apkārt Baltijas jūrai. Ceļojums cauri astoņām valstīm: Somiju, Poliju, Vāciju, Lietuvu, Latviju, Igauniju, Dāniju, Zviedriju un to salām. Fotogrāfu Filipu Maržo vienmēr ir vilinājušas šīs Ziemeļeiropas valstis.

“Es tur jūtos ērti un mierīgi. Arī mana māte mīlēja šīs valstis, un, kad es staigāju, mani pavada viņas klātbūtne. Man patīk šīs zemes, kur vari būt vientulībā. Vienatne ir visur. Piekrastes ir apveltītas ar unikālu gaismu, atmosfēru, kādu es nekad neesmu citur atradis, nekur citur, izņemot Baltiju. Es gribētu tur pazust un nekad neatgriezties,” stāsta fotogrāfs.

Projekts “Baltijas piezīmes” aizsākās 2016. gadā, un tiek plānots to turpināt vēl dažus gadus. Lai to paveiktu, 2018. gada jūnijā Filips Maržo pārcēlās no Parīzes, uz Gdaņsku Polijā, lai ikdienā varētu iegremdēties Baltijas klimatā, to iepazīt, izprast un izjust tā atmosfēru, izpētīt tās piekrasti un iepazīt tās iedzīvotājus. Gdaņskā izveidojis tādu kā “bāzes nometni”, lai varētu ceļot (vai atgriezties) uz citām Baltijas valstīm. Nekas no tā nebūtu bijis iespējams, ja mākslinieks būtu palicis Francijā.

“Savās fotogrāfijās es ievēroju līdzības un atšķirības starp šīm astoņām valstīm, starp konkrētiem reģioniem un vietām, kas ir tieši vai vēsturiski saistītas ar Baltijas valstīm. Es vēlos parādīt ne tikai raksturīgas vietas, bet īpaši vēlos arī iemūžināt to īpašo garu, kas piemīt šim reģionam,” saka Filips Maržo.

Ieeja bez maksas. Darba laiks no otrdienas līdz sestdienai no plkst. 12.00 līdz 18.00, svētdienās, pirmdienās slēgts. Izstāde apskatāma līdz 30. jūlijam.

Publicitātes foto.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI