Prezentāciju gaitā sešas jauniešu komandas piedāvāja savas vīzijas par Liepājas amatierteātra “Projekts”, Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars”, Liepājas Amatnieku nama, Karostas “Atmodas dārza”, Dienvidkurzemes novada biedrības “Mēs Bernātiem” un Kuldīgas angāra “Vieta” attīstību un jauniešu auditorijas paplašināšanu.
Jauniešu idejas vērtēja mūziķis, komiķis un pasākumu organizators Ralfs Eilands, Liepājas teātra aktrise Signe Dancīte, Liepājas kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns un Liepāja 2027 digitālās komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Hartmane. Žūrija vērtēja jauniešu izstrādāto ideju potenciālu, prezentācijas prasmes, spēju piesaistīt partnerus, izveidot producēšanas plānu un citus ar pasākuma realizāciju saistītus aspektus.
“Jauniešu iesaiste ir būtiska Eiropas kultūras galvaspilsētas procesa sastāvdaļa – tā ir iespēja palūkoties uz kultūras procesiem caur jaunu prizmu, kā arī veids, kā veidot nākotnes kultūrvidi. Ar šo programmu mēs ne vien uzklausām jauniešu balsis, bet arī mērķtiecīgi stiprinām viņu prasmes, lai veidotu nākamo kultūras nozares profesionāļu un līderu paaudzi,” uzsver Inta Šoriņa, Liepāja 2027 valdes priekšsēdētāja.
Jauniešu izaugsmes programmas mērķis ir veicināt jauniešu aktīvu iesaisti Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programmas veidošanā un īstenošanā, sniedzot iespēju motivētiem jauniešiem no Liepājas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadiem piedalīties dažādu kultūras projektu un pasākumu izstrādē. Pilotprojekta aktivitātes norisināsies līdz 2025. gada augustam, savukārt rudenī plānots izsludināt nākamo Liepāja 2027 jauniešu programmas uzsaukumu.
Pilotprojekta laikā, kas tika atklāts 2024. gada oktobrī, jaunieši ieguva vērtīgas zināšanas un prasmes, kā arī guva praktisku pieredzi projektā iesaistītajās kultūras organizācijās. Programmā notika apmācības ar kultūras nozares ekspertiem, regulāras tikšanās ar mentoriem, kā arī brauciens uz Tartu, Igaunijas pilsētu, kas pērn nesa Eiropas kultūras galvaspilsētas 2024 titulu. Pieteikties darboties Liepāja 2027 jauniešu programmā varēja ikviens jaunietis vecumā no 16 līdz 25 gadiem, konkursa kārtībā tika izvēlēti 30 motivētākie jaunieši.
Jauniešu pilotprojektu realizē Liepāja 2027 sadarbībā ar biedrību “Attīstības platforma YOU+”, Dienvidkurzemes novada biedrību “Izgaismo ideju” un Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrību “Sprādziens”.