Pasākumā piedalīsies ap 100 dalībnieku no Latvijas un Baltijas valstīm, un inovāciju procesu atbalstīs 20 mentori, tostarp no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kas nodrošinās starpdisciplināru atbalstu problēmu risināšanā.
Jau ziņots, ka Eiropas Komisija Aizsardzības inovāciju programmas (EUDIS) ietvaros šī gada aizsardzības industrijas hakatona organizēšanai kā vienu no astoņām organizētājvalstīm izvēlējās Latviju, hakatona organizēšanas tiesības piešķirot Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centram.
Hakatons maijā vienlaikus norisināsies vēl citās septiņās valstīs – Spānijā, Vācijā, Itālijā, Lietuvā, Polijā, Dānijā un Čehijā –, pulcējot aizsardzības industrijas inovatorus no Eiropas Savienības un Ukrainas, lai izstrādātu inovatīvu iekārtu un programmatūru risinājumus, kas pielāgojami Ukrainas aizsardzības vajadzībām.
Eiropas Komisija jau otro gadu piedāvā Eiropas Savienības inovatoriem iespēju pieteikties līdzfinansējumam Aizsardzības inovāciju programmas ietvaros, kura izveidota Eiropas Aizsardzības fonda (EAF) paspārnē, lai veicinātu inovācijas aizsardzības jomā Eiropas Savienībā. Programma piedāvā instrumentu kopumu maziem un vidējiem uzņēmumiem, tostarp jaunizveidotiem uzņēmumiem un citiem netradicionāliem aizsardzības rūpniecības ekosistēmas dalībniekiem, lai nodrošinātu plašākas iespējas piekļūt Eiropas Aizsardzības fondam.
Eiropas Komisija 2025. gada hakatonā ir izvirzījusi trīs aizsardzības prioritātes: 1) taktiskās novērošanas sistēmas; 2) rentabli kaujas aizsarglīdzekļi; 3) uzlabota militārā medicīniskā palīdzība.
Uzvarētāju komandas iegūs naudas balvas no kopējā balvu fonda, piekļuvi ekskluzīvām mentoringa un kontaktu veidošanas iespējām ar nozares līderiem un aizsardzības ekspertiem, kā arī iespēju tālāk attīstīt savas idejas reālos prototipos un produktos. Informācija par reģistrēšanos pasākumam: https://taikai.network/eudisLATVIA/hackathons/EUDIS-LATVIA. Reģistrēšanās noslēgsies 5. maijā.
Atbalstu hakatona organizēšanai nodrošina Aizsardzības ministrija, Iekšlietu ministrija, Valsts robežsardze, SIA Latvijas Mobilais Telefons, SIA BELSS, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Unilab, Manabalss.lv, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Tilde, Gorgon Optronics, Hidrolab, Baltic Photonics, Latgales plānošanas reģions, Latgales speciālā ekonomiskā zona, Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona un citi Latvijas un Latgales reģiona nozīmīgākie uzņēmumi un aizsardzības nozares pārstāvji.